رنگ کابینت در دکوراسیون

رنگ کابینت در دکوراسیون

یکی از مهمترین وسایل درون هر آشپزخانه کابینت است که طرح رنگ کابینت بر روی دکوراسیون آشپزخانه شما تاثیر گذار است در ادامه این مطلب چند رنگ پرطرفدار برای کابینت‌ها را به شما عزیزان معرفی میکنیم.

 

چرا باید به رنگ کابینت توجه کنیم

رنگ و طرح کابینت ها، بر روی دکوراسیون منزل شما اثر گذارند.

رنگ کابینت اولین چیزی است که در بدو ورود به آشپزخانه ، در نظر افراد جلب توجه می کند.

رنگ کابینت ها باید با رنگ دیوارها یا کاغذ دیواری، پارکت و سرامیک ها هم خوانی داشته باشد.

کابینت ها غالبا همه ی فضای دیوار آشپزخانه یا بیشتر آن را، به خود اختصاص می دهند.

رنگ کابینت ها، مکمل دکوراسیون و لوازم منزل هستند

اصول انتخاب رنگ کابینت

رنگ هایی که شما برای کابینت انتخاب می کنید، بسیار مهم است.هیچ وقت بیشتر از دو رنگ استفاده نکنید.این کار به خصوص در آشپزخانه های کوچک جز شلوغی هیچ نتیجه دیگری ندارد.به کار گرفتن رنگ های مکمل کار شما را بسیار جذاب می کند.می توانید برای فضاهای کوچک و کم نور از رنگ های روشن و گرم یا تلفیقی از رنگ سرد و گرم که رنگ گرم آن غالب تر باشد، استفاده کنید.

به اندازه آشپزخانه توجه کنید

یکی از نکاتی که شاید به اندازه ی کافی در انتخاب رنگ کابینت، مد نظر قرار نگیرد، توجه به اندازه ی آشپزخانه است. انتخاب رنگ کابینت، تنها به زیبایی برنمی گردد. شما باید گزینه ای را انتخاب کنید که برای اندازه ی آشپزخانه تان انتخاب مناسبی باشد. اگر فضای آشپزخانه بزرگ و جادار است، دست شما برای انتخاب هر رنگی باز خواهد بود، اما اگر این طور نیست و شما با یک فضای کوچک مواجه هستید، بهتر است رنگ کابینت ها را از میان انواع روشن تر انتخاب کنید. رنگ های روشن باعث انعکاس نور و بزرگ تر دیده شدن فضای آشپزخانه می شوند و آن را دلبازتر جلوه می دهند.

نوع چوب و رنگ مورد نظر خود را بشناسید

احتمالاً اکثر ما در ذهن خود می دانیم که رنگ و لعاب کابینت رویایی ما چه شکلی است. اگر در مورد نوع چوب مطمئن نیستید، از دیزاینرهای با تجربه آشپزخانه کمک بگیرید.
بعد از اینکه در مورد سبک و رنگ کابینت های خود تصمیم گرفتید، راجع به کاربرد آشپزخانه خود فکر کنید. شما آشپز و در واقع صاحب آشپزخانه تان هستید و به همین خاطر دقیقاً می دانید که چه چیزی به بهترین شکل برایتان جواب می دهد.

رنگ را با پس زمینه ست کنید

در شرایطی که انتخاب همه ی اجزای تشکیل دهنده ی دکور آشپزخانه انجام شده و تنها سفارش و اجرای کابینت باقی مانده است، بهتر است رنگ کابینت ها را در تناسب با رنگ پس زمینه و سایر قسمت های آشپزخانه در نظر بگیرید. رنگ کاشی های آشپزخانه، کاغذ دیواری و کف پوش فضا در این زمینه ملاک قرار می گیرد و انتخاب شما بر اساس تطابق رنگ با آن ها صورت خواهد گرفت. شما می توانید از پالت رنگ های پیشنهادی فروشگاه ها را برای ست کردن پس زمینه با رنگ کابینت های خود کمک بگیرید.

تن های بی رنگ مثل کرم، خاکی، بژ و دیگر رنگ های زمینی برای آشپزخانه بسیار مناسب هستند. این رنگ ها به لوازم منزل ثبات و استحکام می دهد و یک فضای آشپزی گرم، آرام و بسیار رضایت بخش برای شما ایجاد می کند. این رنگ ها خیلی خوب با رنگ های دیگر ست می شوند و فضای آرامی را با خود به ارمغان می آورند.

بهترین رنگ ها برای کابینت ام دی اف رنگ ابتدا رنگ چوب است سپس رنگ سیاه و سفید درکنار در کابینت ام دی اف طرفدار زیادی دارد. برای تنوع میتوانید از رنگ های شاد مختلف استفاده نمایید اما بهتر است در کنار ان از یک رنگ خنثی حتما استفاده نمایید که بع از مدت کوتاهی باعث دلزدگی نشود. اگر از رنگ خیلی شاد مانند قرمز استقاده می نمایید بهتر است از یک رنگ خنثی تیره استفاده نمایید مانند طوسی. زیرا استفاده از رنگ های جیغ و رنگ روشن میتواند باعث ازار چشم شود.

راهنمای انتخاب رنگ کابینت در دکوراسیون  آشپزخانه های ایرانی و مدرن

رنگی را که برای کابینت آشپزخانه انتخاب می‌کنید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است استفاده از رنگ های مکمل و زیبا می تواند زیبایی مدل کابینت های انتخابی شما را بیشتر کند.

کابینت با رنگ قرمز

رنگ قرمز فضای آشپزخانه سرد را به فضای گرم و زیبا تبدیل می کند و به فضای خسته‌کننده آشپزخانه دلگیر، انرژی می بخشد.

این  رنگ طرفداران خاص خودش را دارد اگر می‌خواهید کابینت های آشپزخانه خود را با رنگ قرمز انتخاب کنید باید آشپزخانه تان بزرگ باشد زیرا رنگ قرمز فضای آشپزخانه های کوچک را دلگیر و خسته کننده می کند.

می‌توانید برای ایجاد احساس ملایم در درون فضای آشپز خانه خود برای رنگ کابینت ها از ترکیب رنگ قرمز و سفید استفاده نمایید

کابینت با رنگ آبی

رنگ کابینت در دکوراسیون

برای رنگ کابینت در دکوراسیون با سبک کلاسیک ، رنگ آبی می تواند بهترین انتخاب باشد رنگ آبی روشن می تواند نور را جذب کند بنابراین برای آشپزخانه هایی که همیشه گرم و پر نور هستند این رنگ کابینت آبی می تواند ایده مناسبی باشد

کابینت با رنگ زرد

رنگ کابینت در دکوراسیون

رنگ زرد نور را به خوبی منعکس می‌کند و در آشپزخانه کم نور می تواند به خوبی روشنایی را ایجاد نماید و همچنین رنگ به فضای آشپزخانه شما گرما می بخشد ترکیب رنگ زرد و قهوه ای می تواند گرمای بیشتری را به محیط آشپزخانه شما ببخشد

کابینت با رنگ سفید

رنگ کابینت در دکوراسیون

رنگ سفید نمادی از تمیزی و بهداشت است و کسانی که علاقه مند به ظاهر تمیز و مدرن هستند بهتر است که از کابینت ها با رنگ سفید در درون آشپزخانه خود استفاده نمایند

رنگ سفید به سبب ماهیت خنثی که دارد به خوبی با هر رنگی هماهنگ می شود و نور را به خوبی منعکس می کند و فضای آشپزخانه شما را نورانی تر می کند اگر می خواهید کابینت با طرح مدرن داشته باشید بهتر است کابینت هایی را انتخاب نمایید که از ترکیب رنگ سفید با رنگ چوب تولید شده اند.

می توانید در فضای آشپزخانه خود فضایی دوگانه و جذاب را به کمک رنگ کابینت ها ایجاد کنید به این ترتیب که می توانید که رنگ کابینت های بالا و پایین موجود در آشپزخانه را متفاوت با یکدیگر انتخاب نمایید که مناسب ‌ترین رنگها برای ایجاد فضای دوگانه می‌توانند رنگهای سفید و مشکی باشند

کابینت با رنگ سیاه

رنگ کابینت در دکوراسیون

یکی از مدرن ترین رنگهای کابینت سیاه است که به صورت براق و گلاس و گاهی اوقات با رنگ‌های روشن ترکیب می‌شود و به عنوان رنگ زیبایی برای کابینت ها مورد استفاده قرار می‌گیرد اگر شما می خواهید که برای کابینت های آشپزخانه از رنگ سیاه استفاده کنید باید سایر رنگ های دکوراسیون داخلی منزل شما روشن باشد تا تعادل نسبی در فضای منزلتان به وجود آید معمولاً استفاده از رنگ مشکی در کابینت های گلاس و کابینت کلاسیک محبوبیت بیشتری دارد.

معایب و مزایای استفاده از کابینت رنگ سفید

امروزه افراد در طراحی کابینت آشپزخانه خود از رنگ سفید به وفور استفاده می کنند. این رنگ دارای مزایای بسیاری است. با انتخاب این رنگ آشپزخانه همیشه بهداشتی و تمیز به نظر می رسد،از آنجایی که امروزه آشپزخانه اکثر خانه ها باز (open) است، در واقع آشپزخانه شما فقط آشپزخانه نیست بلکه بخشی از دکوراسیون خانه شما هم محسوب می شود پس پیشنهاد می کنم یک رنگ گرم را جایگزین رنگ سفید برای کابینت ها کنید اما اگر اسرار به رنگ سفید دارید و از رنگ های تیره خسته شدید، درب و بدنه کابینت ها می توانند سفید باشند ولی متریال استفاده شده برای روی کانترها باید از جنسی شبیه چوب و رنگ گرم باشد. کاشی های دیواری آشپزخانه هم باید رنگی نسبتا تیره داشته باشند تا آشپزخانه شما مانند جزیره ای جدا افتاده از بقیه قسمت های خانه تان نباشد.

یکی از ایده هایی که برای رنگ آشپزخانه مطرح می شود رنگ سفید است. سادگی ای که در رنگ سفید وجود دارد نه خیلی گرم و نه خیلی سرد است. بنابراین آشپزخانه ای به رنگ سفید می تواند قابل تامل باشد. رنگ روشن مانند سفید با پخش کردن نور در اطراف آشپزخانه، آنرا بزرگتر از چیزی که هست به تصویر می کشد. سفید رنگ بسیار مناسبی برای انواع دکوراسیون می باشد، رنگی که برای فضاهای کوچک به خصوص آشپزخانه های کوچک بسیار مناسب است اما برای استفاده از رنگ سفید حتما به این نکته توجه کنید که ایجاد رنگ های متضاد با سفید باعث طراحی نمای زیباتر و دکوراسیون مدرن تری در خانه ی شما می شود. در ادامه چند مدل آشپزخانه کوچک به رنگ سفید را مشاهده خواهید کرد.  اولین نکته درباره ی داشتن کابینت سفید، تمیز کردن مدام آشپزخانه است. رنگ سفید به راحتی کثیف می شود، زیرا این رنگ روشن تر از تمامی رنگ های دیگر بوده و لکه های کوچک مانند کچاپ، شربت، روغن و دیگر موارد به آسانی نمایان می شوند. تنها راه حل این است که آن را به صورت دوره ای تمیز کنید برای اینکار باید سفید کننده را نیز به سایر موارد شوینده در سبدخرید اضافه نمایید.

اگر وقت زیادی برای تمیز کردن آشپرخانه ندارید رنگ دیگری برای کابینت آشپزخانه انتخاب کنید. اگر مواد رنگی مانند سس کچاپ بر روی کابینتهای شما بریزد باید سریعا آن را تمیز کنید زیرا ممکن است مانند لباس های سفید تغییر رنگ داده و هیچگاه لکه ی به جا مانده پاک نشود. در مقابل این عیب کابینت های سفید می تواند زمان زیادی در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرد بدون اینکه تغییر رنگ دهند. اما بسیاری از کابینتهای رنگی این مزیت را ندارند.

لینک

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

رنگ صورتی در دکوراسیون
رنگ سفید در دکوراسیون