رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون
رنگ صورتی در دکوراسیون

 

رنگ صورتی، حاصل ترکیب دو رنگ قرمز و سفید است که در تعیین ویژگی های آن موثر می باشند.

رنگ صورتی؛ نرم و لطیف، دوستانه، صلح آمیز و آرام است، در عین حال جسورانه و پر جنب و جوش و تحریک کننده احساسات عاطفی نیز هست. این رنگ معمولا نشانگر عشق است. صورتی رنگی امیدبخش است. صورتی پرخاشگری را کاهش می دهد و از شدت عصبانیت می کاهد. کمتر کسی پیدا می شود که رنگ صورتی را دوست نداشته باشد.

در دکوراسیون منزل، استفاده از رنگ صورتی و ترکیب آن با دیگر رنگ ها، تنوع و زیبایی وصف ناپذیری ایجاد می کند. به طور کلی رنگ صورتی برای دکوراسیون داخلی رنگ آسایش و آرامش است. این رنگ حس مشترک بودن و به اشتراک گذاشتن را منتقل می کند. نور صورتی رنگ، آرامش بخش و سرگرم کننده، برای یک روز پر استرس است. رنگ صورتی انرژی فوق العاده ای دارد که شبیه نوری در تاریکی رسوخ می کند. صورتی نوستالژی و کودکی را در فضا می آورد. صورتی، اغلب رنگ مورد علاقه دختر بچه هاست. شاید چون احساس خوبی از آن دارند و حس صمیمیت را در آن ها القا می کند. بنابراین از این رنگ برای کودکان به خصوص نوزادان و دختران کوچک استفاده می شود.

استفاده از تن های مختلف این رنگ در قسمت های مختلف منزل باعث نگاهی جدید، شیک و جذاب می شود. به عنوان مثال: دراورها، کاغذ دیواری، مبلمان، پرده ها و یا هر تزیینی که شما برای دکوراسیون داخلی استفاده می کنید. فقط توجه داشته باشید که نباید به طور یکنواخت و خیلی ساکن از این رنگ استفاده کرد چرا که تاثیرات منفی هم ممکن است داشته باشد.

 

اگر به دنبال رژیم‌های لاغری هستید و می خواهید به تناسب اندام برسید

رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون
رنگ صورتی در دکوراسیون

اگر به دنبال رژیم های لاغری هستید و میخواهید به تناسب اندام برسید رنگ صورتی را در فضای آشپزخانه استفاده کنید، زیرا این رنگ اشتهای شما را برای مصرف مواد غذایی چرب و پر کالری کاهش می‌دهد و شما را نسبت به مصرف غذاهای کم حجم و سالم ترغیب می کند. پس بشقاب خود را صورتی انتخاب کنید تا هنگام غذا خوردن آرامش بیشتری داشته باشید و به آرامی غذا را به معده تان بفرستید. وقتی با آرامش غذا می خورید پیام سیری به موقع به مغز مخابره می شود.

در اتاقی که تمام وسایل و مبلمانش را با رنگ سفید و طیف های روشن رنگی انتخاب کرده ایم، به کارگیری رگه هایی از رنگ صورتی می تواند انرژی بسیار زیادی را در محیط آن ایجاد کند و زیبایی بسیاری به دکوراسیون اتاق ببخشد. صورتی، در کنار سفید فضایی شیک و آرام ایجاد می کند. اگر می خواهید فضا کلاسیک تر به نظر برسد این ترکیب را فراموش نکنید. اگر صورتی را با مشکی ترکیب کنید، ترکیب زیبایی ایجاد می‌شود که برای اتاق نشیمن و خواب گزینه مناسبی است. این ترکیب یک نمای قوی، مهیج و هوشمند به نمایش می گذارد. به دلیل برجسته و نمایان بودن ترکیب این دو رنگ، ممکن است شما تصمیم بگیرید بقیه فضای اتاق را نسبتا به رنگ خنثی رها کنید.

صورتی روشن در کنار رنگ های خنثی، می تواند تاثیر گذاری به مراتب بالاتری داشته باشد. حال اگر از رنگ سفید به میزان بیشتری استفاده کنید، این تاثیر شگفت انگیز را بیش از پیش درک خواهید کرد. عموما رنگ سفید، به ترکیبات صورتی کمک می کند که جلوه بهتر و زیباتری داشته باشند و جلوه بسیار بیشتری از خود نشان دهند. به عنوان مثال استفاده از اجزای مختلف دکوراسیون، مثل مبلمان، درب ها، تابلوهای هنری و … با رنگ های خنثی به ویژه سفید، همراه با دیواری که به رنگ صورتی روشن درآمده است، ظاهر بسیار خوبی ایجاد خواهد کرد. همچنین بهره گیری از طیف های روشن صورتی، در کنار دیگر انواع صورتی با تنالیته های مختلف می تواند بسیار دلفریب و اغوا کننده باشد و ظاهر خیلی دلچسبی به دکوراسیون اتاق ببخشد.

استفاده از رنگ صورتی برای رنگ آمیزی دیوارها می تواند تنها اختصاص به یکی از دیوارهای خاص اتاق داشته باشد و نیازی نیست تمام دیوارها را با استفاده از این رنگ نقاشی کنید. در واقع می توان از صورتی روشن به عنوان رنگی خاص بهره گرفت و از ویژگی های این رنگ به شکل بارزتری استفاده نمود. به این ترتیب با رنگ آمیزی یک دیوار خاص، عمق فضای کافی در اتاق ایجاد می شود و در نتیجه محیط اتاق می تواند بزرگ تر از آنچه که هست نشان داده شود.

به همین ترتیب رنگ آمیزی دری که به اتاق باز می شود هم می تواند همین نقش را ایفا کند. به عنوان مثال، در میان دیوارهایی با رنگ های متفاوت (به عنوان مثال به رنگ سفید)، وجود دربی به رنگ صورتی می تواند نگاه ها را به خودش جلب کند و یک نقطه کانونی ایده آل در دکوراسیون فضای داخلی به وجود بیاورد.

ترکیب صورتی با رنگ های دیگر

رنگ صورتی در دکوراسیون
رنگ صورتی در دکوراسیون

رنگ صورتی در دکوراسیون

ترکیب صورتی با قهوه ای شکلاتی، برای اتاق نشیمن بسیار موثر واقع می شود. صورتی چرک، کمی خاکستری در خود دارد که باعث می شود تا فضا کامل تر به نظر بیاید. این رنگ به شکل فوق العاده ای با رنگ های روشن تر از خود مثل سفید نقره ای و فیروزه ای کامل می شود. هر سایه روشنی از خاکستری همیشه بهترین ترکیب با رنگ صورتی است. صورتی ملایم و مات در کنار انواع خاکستری ها، هماهنگی ایده آلی ایجاد می کند. برای این منظور می توانید یکی از دیوارهای اتاق را به رنگ صورتی رنگ آمیزی کنید و با به کارگیری رنگ های متنوع خاکستری در کنار آن، ترکیبی دلپذیر بسازید.

استفاده از رنگ صورتی در دکوراسیون نباید تنها به طیف های روشن و ملایم محدود شود. می توانید از صورتی تیره و متمایل به سرخابی، برای ایجاد یک نقطه کانونی ایده آل بهره بگیرید و به این ترتیب تمرکز بصری مناسبی در فضای اتاق ایجاد کنید. صورتی تیره بسیار در ذهن ماندگار است. این رنگ بهتر است فقط در جاهایی از خانه استفاده شود که باید به آن ها توجه زیادی شود، چرا که صورتی تیره رنگ جلب توجه است. رنگ قرمز و صورتی در کنار هم حس گرما و هیجان را به وجود می آورند.

رنگ صورتی خیلی ملایم و سبز آرامش بخش، به طور بصری حس تحرک و هیجان بدون خشم را، دارا هستند. یک اتاق نشیمن آبی و صورتی با دیوارهای چوبی شسته شده یک حس دلپذیر کنار دریای آرام را به وجود می آورد. مبل صورتی کمرنگ با کوسن آبی ملایم و بالعکس یک ایده رد نشدنی برای دکوراسیون منزل است. صورتی یکی از رنگ هایی است که مختص به فصل بهار است. برای چیدن یک اتاق نشیمن بهاری رنگ مناسبی است.

دیدگاهی بنویسید

مطالب مشابه

رنگ سفید در دکوراسیون